Genius SW-HF5.1 6000

• , zakúpené v Fitparadise.sk

• čistý zvuk
    • fajn basy
    • pomer: cena - výkon
    • NEMA STANDBY MOD - ak to chcete do izby kde spíte tak nedoporucujem, display osvetluje celu izbu, neda sa stlmiť, neda sa vypnúť! Standby sice na displeji vidno ak sa pozriete z boku, ale výrobca ho na ovládači vymenil za tlačítko "reset"...WTF!
    • ak si bedne nastavite a vypnete ich z prúdu, nastavenia sa resetnú! Priklad: mate bedne na TV a vstup do AUX 1, reproduktory su nastavené všetky na hodnotu výkonu -2. Vypnete ich a možete si všetko nastavovať znova. Nastavovanie cez ovládač je mylné a funguje čudne(prepínanie medzi jednotlivými reproduktormi a zvyšovanie či znižovanie hodnôt).
    • hlavná bedna "hučí" ked je v prúde a nejde do nej ziadny vstup.
    • Ak chcete ticho musíte ubrat zvuk na 0 inak ich počuť (hučia) aj ked nejde do nich ziadny zvuk. vstup. Vtedy ako keby puknú...to je asi ich "standby mod"
    • nema optický vstup, čiže s tv prepojenie cez výstup sluchátiek.

Asi ich vrátim naspať do obchodu a zvolím si iný produkt, mam aj starsiu verziu týchto bední, síce zvukom a výkonom sa to nedá porovnat, ale ten standby a resetovanie nastavenia nestojí za to.

Skor nedoporučujem.

3 hviezdy len koli zvuku a cene.

• perfektný zvuk, dobré možnosti nastavenia, príjemný vzhľad
    • chýba "stand by" režim

Až na ten stand by je to super :)

Konštrukcia
Bezdrôtový systém prenosu
Prevádzka na baterky

Ocenenie

Produkt roku 2014 - Finalista

Nový model populárnych drevených reproduktorov firmy Genius. O silné basy sa stará 100W subwoofer, skvelé stredy a výšky prekreslí 4 satelity a centrálny reproduktor. Zostava vďaka svojmu vysokému celkovému výkonu zvládne ozvučiť aj väčšie priestory. Reproduktory sú vhodné k všestrannému využitiu. O pohodlie sa stará vstavaný displej na prednej strane subwoofera a novo aj diaľkové ovládanie.

3zákazníci neodporúčajú produkt

• Vapadavajú basy v subwolfery 2x reklamacia poslali ma do riti

Zbytocne vyhodene peniaze

• Silné basy
    • super na filmy
    • na hudbu troška horšia kvalita zvuku, ale da sa tým rozbehnúť pekná párty
    • chýba stand by

Tu som spravil unboxing a aj test tejto zostavy ;)

• kupil som ich za 90 e výkon super, výdrž s chladenim perfektná mám ich 3 roky bez poruchy resp. odpalenie reproduktorov tie predtým nevydržali inej značky ani polovicu

trasie s celým bytom

• , zakúpené v MF-Elektro.sk

Super

• , zakúpené v Fitparadise.sk

• čistý zvuk
    • fajn basy
    • pomer: cena - výkon
    • hlavná bedna "hučí" ked je v prúde a nejde do nej ziadny vstup.
    • nema optický vstup, čiže s tv prepojenie cez výstup sluchátiek.

Skor nedoporučujem.

3 hviezdy len koli zvuku a cene.

• jednoducho perfektne

vyborna cena subofer musim uberat lebo mi pada omietka

• za danú cenu veľmi dobrý zvuk
    • prijateľný výkon
    • 3x stereo vstup (cinch)
    • 1x 5.1 vstup (cinch)
    • pekný vzhľad
    • pre dosiahnutie čo najlepšieho zvuku je potrebné dôkladné nastavenie ekvalizéra
    • prechodom do režimu stand-by sa nevypne osvetlenie displeja
    • po vypnutí sa nastavenia resetujú
    • dodané káble sú príliš tenké

Tento produkt som si zakúpil cca 7 rokov dozadu. Reprosystém využívam hlavne na hudbu. Pri čítaní niektorých predošlých recenzií som však zistil, že je (podľa zákazníkov) vhodný skôr na hry a filmy. Ja s hudbou pracujem a tiež si dovolím tvrdiť, že som na zvuk citlivý. Samozrejme, že sa nejedná o žiadne profesionálne štúdiové monitory. Avšak pre dosiahnutie čo najlepších zvukových výsledkov je potrebné reproduktory aj vhodne umiestniť. S umiestnením subwoofera však môže byť problém, pretože má v sebe riadiacu jednotku celej reprosústavy, a teda nie je ho možné v niektorých prípadoch umiestniť do rohu miestnosti. Predné regálové satelity je možné umiestniť na stenu pomocou konzoly, zadné sa dajú zavesiť priamo na stenu.Po doplnení solídnou zvukovou kartou a dôkladnom nastavení ekvalizéra, dostanete skutočne čistý zvuk s bohatým basovým základom (od 40 Hz) a veľmi dobre podanými stredmi. Vo výškach má reprosústava isté rezervy, výškové meniče sú (len) z tenkého plastu. Vzhľadom k cene je však táto informácia nepodstatná. Reproduktory zvládnu ozvučiť aj menšie súkromné párty. Rozhodne sú vhodné aj na hudbu, naprieč mnohými hudobnými štýlmi, ale cenou za veľmi dobrý zvuk je nastavenie a umiestnenie reproduktorov, s ktorým sa treba patrične "vyhrať".

• perfektný zvuk, dobré možnosti nastavenia, príjemný vzhľad
    • chýba "stand by" režim

Až na ten stand by je to super :)

• Výborný pomer cena - kvalita
    • Pekný zvuk aj basy
    • Dostatočne dlhé káble na rozmiestnenie reproduktorov
    • Za tú cenu sa to proste oplatí
    • Možnosť vypínania iba na zadnej strane subwoofera
    • Nezapamätá si nastavenia po vypnutí

Odporúčam, mám ich síce iba táždeň, chyba sa časom ukážu, ale doposiaľ som spokojný.

• Priestranny Zvuk
    • Celkom prehladny ovladac
    • Potenciometer na ovladanie hlasitosti
    • Dostatocne dlhe kable
    • Lahko nastavitelne repro
    • Rychlo zapojitelne
    • Chyba StandBy, konfiguracia sa vzdy po vypnuti vymaze, da sa ale rychlo nastavit
    • Skoda ze niesu vsetky repraky upevnitelne na stenu, len zadne
    • Dost silne basy mozno az moc ale da sa pohrat s nastaveniami a na koniec sa clovek dopracuje k peknemu zvuku, na to je ale treba nejaky equalizer(ci uz na pc alebo pridavny)

Takže tuto sustavu som si zabezpečil už nejaký čas dozadu a môžem povedať tak v skratke že moje hodnotenie plne zodpovedá pomeru cena-kvalita. V tejto cenovej hladine sa len ťažko dá nájsť porovnatelný produkt. Čo sa výkonu týka sa nikto nemôže upínať na to že v popise je 200W, je to len súčet výkonu reprákov. Ale aj napriek tomu musím povedať že výkon je úplne postačujúci a možno aj viac. Pre predstavu: mám 20m štvorcových izbu ktorá je touto zostavou ozvučená na výbornú a naviac pri väčšej hlasitosti je hudbu počuť takmer v celom byte. Pred kúpou som našiel veľa recenzii kde sa ludia stažovali na priveľku bass-dunivosť, je to otázka vkusu a na aký učel repráky užívate. V mojom prípade ide o počúvanie hudby, rôzne žánre a pomocou equalizéru(na pc, alebo inde) sa dá s kvalitou hudby pekne vyhrať. Každopádne by som vytkol napr. že chýba stand-by modus(pri vypnutí reprákov je treba ich znova nastaviť), ale netrvá to dlho nanajvíš pár sekúnd. Posledná vec je, že by som si ešte vedel predstaviť uchytenie všetkých raprákov na stenu nie len zadných. Celkovo tento produkt vrelo odporúčam! Urcite svoju kupu nelutujem!