Taga Harmony Scansonic S5

• Veľkosť reproduktorov
    • Prejav / kvalita reprodukcie hudby
    • Pribalené najlacnejšie signálne a repro káble
    • Ovládač ktorý výzorom / spracovaním naozaj k reproduktorom nepatrí

Recenziu ešte nemožno brať ako relevantnú (reproduktory majú odohrané necelých 20hod čo je ani nie polovica burn-in periódy) no pretože neskôr si na ňu nenájdem čas určite zhrniem to radšej teraz.
    Hneď z prvej reproduktory som kupoval ako náhradu za Harman Kardon Soundsticks. Kúpené za cenovku 300€ nebolo čo váhať keďže repro sa predávali a predávajú od 450 až po 770 (cena na amazone).
    Samotný prejav reproduktorov je po 20hod úžasný a to ešte nie sú rozohrané je úplné zbytočné porovnávať s čímkoľvek v cenovke 300€.Reproduktory majú široký záber čo sa týka hudobných štýlov a nemajú problém zahrať metalové balady, jazz, ale kľudne aj psytrance alebo drum and bass. Sú to ťažké univerzály s príjemným prejavom ktorý netrhá uši. Stredov a výšiek sa dostáva presne toľko koľko má, nástroje sa dajú pekne v hudbe lokalizovať (napr údery paličiek o hranu bubnov a pod).Mám ich na stole cca 20cm od steny a +/- 1m od nich sedím a soudnstage resp podanie priestoru ktorý z nich ide ma vzhľadom na ich veľkosť až desí :) Pri bassoch vzhľadom k veľkosti bedničiek a meničov nemôžem hovoriť o zemetrasení každopádne bassy sú tam kde majú byť je ich počuť a dokonca ak by som nepočúval hudbu v ktorej je subbas dôležitý faktor ani by som neuvažoval o subwooferi. Od 60hz hore sú však jasne identifikovateľné / počuteľné (jemne citeľné!) a myslím že po ďalších 30-40hod počúvania budú ešte lepšie. Konektivita je úžasná a myslím si že bežný človek si nemá na čo sťažovať optický + coax vstup / rca + aux vstup samozrejme nesmiem zabudnúť na bluetooth = 5 vstupov ktoré je možné pomocou pribaleného ovládača(ktorý pôsobí dosť lacne!) prepínať. Mýslím že táto škála uspokojí 85% užívateľov tejto planéty samozrejme v plnej cene by niekto mohol šomrať na absenciu usb/hdmi ale osobne mi to vzhľadom k nadobudacej cene a tomu že používam externé DAC vôbec nechýba.
    Výstup na zadnej strane je len jeden a to na subwoofer čo ma veľmi potešilo pretože počúvam ako som vyššie spomínal aj hudbu náročnú na subbas 30/40hz frekvencie a to Vám nezahrá žiadna regálovka.
    K tomu čo mi vadí
    1.lacný hnusný plastový čínsky ovládač na čo chvala bohu existuje riešenie a to je Input learning ktorý tieto šikovné bedničky majú = kúpite druhý ovládač a rovno si ho s reproduktormi spárujete
    2. šum aj keď je minimálny ale pri 50% hlasitosti ho na ten 1meter počuť ale bohužial tomuto sa asi nevyhneme pri žiadnych aktívnych reproduktoroch ale ako píšem je zanedbateľný no predsa je tam a kazí celkový dojem
    3. pribalené káble - repro kábel ktorý naozaj svojim prevedením a kvalitou k týmto reproduktorom radšej nemali vôbec dávať a u signálneho platí to isté ... tie prostriedky mohli radšej použiť na kvalitnejší ovládač
    Na záver nič z posledných troch bodov by som nespomenul keby neboli pri reproduktoroch pribalené biele rukavičky čo je trendom pri prémiových výrobkoch no vylučuje sa to s tými káblami a ovládačom ...
    Reproduktory samé o sebe sú kus kvalitného výrobku ktorý v tejto cene poskytuje akúsi vstupnú bránu do hifi sveta v ktorom ihneď nakazia audiofíliou človeka čo si ich kúpi. Porovnávať ich s predošlími Harman Kardon Soundsticks ozaj nejdem je to zbytočné ale v krátkosti v hudbe ktorú som si myslel že poznám počujem nástroje o ktorých som nevedel že tam sú a konečne počujem niečo iné ako prepálené výšky a zahuhňané bassy.
    Na záver spomeniem len to že reproduktory potrebujú a doslova si pýtajú kvalitný vstup čím myslím minimálne Tidal Hifi prípadne vyššiu službu Hifi Master no úplne najlšpie foobar a vlastné Flac knižnice no nečakajte zázraky od 320ky MP3ky to Vám maximálne Vašu hudbu znechutí :)
    Dávam 9/10 kupujte kým sú !

• , zakúpené v Techhouse

• kompaktný rozmer, ale veľký zvuk (v rámci možností a kategórie)
    • možnosti pripojenia - analog/digital/BT/subwoofer
    • veľmi dobrý DAC, zahanbí aj dragonfly red
    • možnosť základného ovládania aj iným ovládačom (treba naprogramovať podľa návodu)
    • celkové vyhotovenie, robustná konštrukcia s perfektnou povrchovou úpravou
    • a nakoniec samozrejme perfektný zvuk, viac v popise
    • cena 500€ je fakt dosť, po zľave na 300€ je to OK vzhľadom na kvalitu
    • trošku menej basov ako uvádza špecifikácia

Špičkový zvuk za zodpovedajúcu cenu (po zľavnení). Jediným nedostatkom sa môže zdať trošku slabšie basové pásmo, kde síce chýba objem tým najhlbším basom, ale náznak tam predsa len je a v konečnom dôsledku to môže niekomu vyhovovať, že to nerobí pri hlasitom posluchu také zemetrasenie. Problém je riešiteľný pripojením subwoofra, keď to niekto chce k TV na filmy. Na hudbu sú super, pretože zvuk je inak vyrovnaný, čistý, plný detailov s prekvapivo dobrým priestorom. Takže kto nehľadá rachot ale skutočný zvuk, tu je na správnej adrese a v hladine do 300€ ťažko nájde niečo lepšie. A ešte raz musím vyzdvihnúť DA prevodník, po pripojení optiky je zvuk dokonalý (BT a analog výrazne zaostáva, pokiaľ teda niekto nemá špičkový DAC, alebo gramofón so super predzosilovačom, alebo kvalitný CD player).

Bezdrôtový systém prenosu
Konštrukcia
regálove
Aktívne

SCANSONIC S5 ACTIVE sú ideálne pre každého.

Cierna, biela a cervená v klavírnom laku.

• pár aktívnych reproduktorov
  • USB napájací konektor
  • dialkový ovládac
  • 230V napájací kábel

Podporuje MP3, AAC, FLAC, Wave, Apple Lossless

Spárujete cez Bluetooth a môžete prehrávat skladby alebo internetové rádio zo svojho mobilu alebo tabletu.

Podporované sú všetky Bluetooth produkty.

Profily: A2DP, HSP, HFP a AVRCP

Špecifikácia prenosu:

• Audio formát: 16-bit, 44.1kHz, 92dB (CD)
  • Frekvencný rozsah: 10 - 22000 Hz

• Prejav / kvalita reprodukcie hudby
    • Pribalené najlacnejšie signálne a repro káble
    • Ovládač ktorý výzorom / spracovaním naozaj k reproduktorom nepatrí

K tomu čo mi vadí
    Dávam 9/10 kupujte kým sú !

• , zakúpené v Techhouse

• kompaktný rozmer, ale veľký zvuk (v rámci možností a kategórie)
    • možnosti pripojenia - analog/digital/BT/subwoofer
    • veľmi dobrý DAC, zahanbí aj dragonfly red